Atletico Madrid rutinski nadigrao Sevillu i zadržao zavidnu prednost u odnosu na najveće rivale

Nogometaši Atletico Madrida su u sklopu zaostalog 1. kola La Lige kao domaćini savladali Sevillu rezultatom 2:0.

Domaći nogometaši u vodstvo stižu već u 17. minuti. Angel Correa prati sjajnu asistenciju Trippiera i trese mrežu Seville.

Sve nakon toga bilo je rutinsko obavljanje posla, a trijumf je Atletico potvrdio u 76. minuti preko Saula koji je postigao lijep pogodak uz desnu stativu.

Atletico Madrid je i nakon ovog kola uprkos dvije utakmice manje lider La Lige. Klub iz Madrida sada ima 41 bod, četiri više od gradskog rivala Reala.

Sevilla je na šestoj poziciji sa 30 osvojenih bodova iz 17 odigranih utakmica.

Madridski klub svoj naredni meč igra 21. januara u gostima kod Eibara. Sevilla već za četiri dana ide na megdan Leganesu.