Atletico Madrid u nevjerovatnoj utakmici velikim preokretom stigao do pobjede protiv Valencije

Atletico Madrid je u okviru 22. kola La Lige nakon preokreta savladao ekipu Valencije rezultatom 3:2.

Do prve prave šanse, a ujedno i prvog pogotka, čeklao se do 25. minuta. Yunus Musah je šutirao sa ruba šesnaesterca i pogodio mrežu ‘Jorgandžija’ za vodstvo Valencije.

Pred sami odlazak na odmor, u 44. minutu susreta Hugo Duro na asistenciju Lata sjajno reaguje i duplira vodstvo ‘Šišmiša’ za veliki šok. Na odmor se otišlo rezultatom 2:0.

Izabranici Diega Simeonea su pogotkom Matheusa Cunhe u 64. minutu smanjili prednost gostiju.

‘Šamar’ za Valenciju stigao je u finišu susreta. Naime, prvo je u 91. minutu pogodio Angel Correa za izjednačenje, a dva minuta nakon toga Mario Hermoso za potpuni preokret. Konačan rezultat susreta glasio je 3:2.

Atletico Madrid se nakon ove pobjede našao na četvrtoj poziciji La Lige sa 36 osvojenih bodova, dok je Valencia na devetom mjestu sa 29 bodova na svom kontu.