Atletico Madrid upisao minimalan trijumf nad Valencijom u derbiju kola španske La Lige

Igrači Atletico Madrida savladali su u gostima ekipu Valencije rezultatom 1:0 u posljednjem meču trećeg kola La Lige.

Heroj ‘Jorgandžija’ bio je Antoine Griezmann koji je postigao pobjedonosni pogodak dva minuta nakon ulaska u igru.

Uprkos porazu i primljenom pogotku u redovima ‘Šišmiša’ istakao se golman Giorgi Mamardashvili sa nekoliko zapaženih intervencija, posebno u posljednjih par minuta susreta.

Derbi kola obilježila je velika borba na sredini terena, brojni prekidi i oštri startovi. Valencija je imala veći posjed lopte i bila je opasnija, no ni Atletico nije bio bez šansi.

Domaći su čak prvi stigli do prednosti preko pogotkom Musaha u 23. minutu, ali je on poništen zbog prethodnog prekršaja nad Felixom. Vrijedi napomenuti da su treneri Gattuso i Simeone dobili po žuti karton.

U 64. minutu igre na teren je sa klupe ušao Griezmann, da bi francuski napadač poslije samo dva minuta postigao jedini pogodak na utakmici. U narednom kolu Valencia dočekuje Getafe, dok će Atletico gostovati Real Sociedadu.