Atletico ne staje! Jorgandžije lakoćom do slavlja u derbiju kola

U derbiju 15. kola La Lige nogometaši madridskog Atletica na gostovanju su pobijedili Real Sociedad rezultatom 2:0.

Nakon što su u prvom poluvremenu mreže mirovale, u drugom smo vidjeli dva pogotka, a oba su postigli gosti.

Već u četvrtoj minuti drugog dijela Atletico stiže do vodstva. Carrasco je lijepo ubacio iz slobodnog udarca, a na pravom mjestu našao se Hermoso koji glavom matira nemoćnog Remira.

Sve dileme oko pobjednika ‘Jorgandžije‘ su riješile u 74. minuti kada Llorente snažnim udarcem trese mrežu za nova tri boda svog tima.

Atletico se ovom pobjedom osamio na vrhu La Lige sa 32 boda iz 13 utakmica, dok je Real Sociedad sada treći sa 26 bodova.

U ostalim utakmicama Sevilla je na gostovanju pobijedila Valenciju sa 1:0, dok su Elche i Osasuna odigrali neodlučeno 2:2, a pobjednika nije bilo ni u susretu Huesce i Levantea (1:1).

Večeras još igraju Real Valladolid – Barcelona te Villarreal – Athletic Bilbao.