Atletico se pobjedom nad Elcheom izdvojio na vrhu La Lige, Suarez postigao dva pogotka

Atletico Madrid je u prvoj utakmici subotnjeg programa 14. kola La Lige pobijedio Elche sa 3:1. Dva pogotka za ‘Rojiblancose’ zabio je Luis Suarez, a jedan Diego Costa.

Domaćin je poveo u 41. minuti. Trippier je ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, a Suarez je u maniri vrhunskog napadača matirao istrčalog Badiju.

U 59. minuti Atletico je povećao svoju prednost, a strijelac je opet bio Suarez, samo se ovaj put u ulozi asistenta našao Carrasco.

Pet minuta kasnije Boye je smanjio na 2:1, da bi Diego Costa pogotkom iz kaznenog udarca u 80. minuti riješio pitanje pobjednika.

Atletico se ovom pobjedom izdvojio na vrhu La Lige sa 29 bodova, tri manje uz utakmicu više ima drugoplasirani Real Madrid. Elche je 15. sa 14 bodova.