ATP FINALE: Čilić preokretom do prve pobjede!

U susretu 2. kola skupine Guga Kuerten ATP finala u londonskoj O2 Areni najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić je pobijedio Amerikanca Johna Isnera sa 6:7 (2), 6:3, 6:4.

Čilić je uz dosta muke i nakon više od dva sata igre došao do pobjede koja ga je ostavila u igri za polufinale.

U prvom setu vidjeli smo sigurne servise oboje tenisača koji su doveli do tie-breaka, a najbolji hrvatski reket je taj dio igre odigrao jako loše i Isner je osvojio prvi set za sa 7:6 (7:2).

U drugom setu Čilić je zaigrao puno bolje i na kraju došao do seta sa 6:3. U trećem setu je prvo Čilić uzeo servis Amerikancu, pa zatim Isner njemu, da bi Amerikanac još jednom izgubio break napravivši dvostruku na break loptu. Do kraja tog seta Čilić je čvrsto držao servis i došao do prve pobjede na ovogodišnjem završnom Mastersu.

U prvom susretu iz ove skupine prvi tenisač svijeta Srbin Novak Đoković je svladao Nijemca Alexandera Zvereva sa 6:4, 6:1 nakon sat i 18 minuta igre.

Čilića u posljednjem meču u skupini u petak očekuje susret protiv Đokovića, a u drugom susretu sastaju se Isner i Zverev.