Australian Open: Neuništivi Đoković sa 3:0 ‘počistio’ Dimitrova i zakazao meč s domaćim adutom

Novak Đoković je pobijedio Grigora Dimitrova sa 3:0 u setovima (7:6 (9:7), 6:3, 6:4) i izborio osminu finala Australian Opena.

Đokovića će u osmini finala odmjeriti snage s domaćim adutom Alexom de Minaurom, koji je ranije pobijedio Francuza Benjamina Bonzija 3:0 u setovima (7:6 (7:0), 6:2, 6:1).

Prvi set je Đoković odlično otvorio. Napravio je odmah break i održavao prednost. Pri rezultatu 5:3 propustio je i tri set-lopte na servis Dimitrova. Tada je već počeo pokazivati znake da ga muči zadnja loža.

Izgubio je Đoković gem na svoj servis, a onda je na 5:6 došao u situaciju da spašava dvije set-lopte. Izvukao se i uveo set u tie-break.

Poveo je Đoković 4:1 s dva mini breaka prednosti. Međutim, opet je uslijedio pad u igri i Dimitrov je stigao na 5:5. Đoković je došao do četvrte set-lopte na 6:5, ali je Dimitrov spasio, a onda i sam imao priliku okončati set.

Priliku nije iskoristio. Đoković je vezao tri poena i spektakularnim volejom na mreži okončao prvi set u svoju korist.

Nakon toga je zatražio u pauzi medicinski time-out i onda u drugom setu izašao na teren kao preporođen. Kretao se daleko bolje. Nije iskoristio tri break-lopte u drugom, ali je odmah prvu u šestom gemu i rutinski poveo sa 2:0 u setovima.

Na početku trećeg seta Đoković odmah dolazi do dva breaka i velikih 3:0. Vratio je Dimitrov jedan break za 3:1, ali Đoković mu i treći put oduzima servis za 4:1. Dimitrov ipak nije odmah pokazao bijelu zastavu. Osvaja maratonski gem na Đokovićev servis za 4:2, a onda smanjuje i na 4:3.

Međutim, Đoković osvaja sljedeći gem i stiže na gem do trijumfa. Dimitrov je smanjio na 5:4, ali više od toga nije mogao.