AZ Alkmaar previše moćan za juniore Hajduka, Splićani doživjeli pravi debakl u finalu Lige prvaka

Juniorska momčad AZ Alkmaara novi je omladinski prvak Evrope nakon što su u finalu Lige prvaka u potpunosti nadigrali Hajduk iz Splita rezultatom 5:0.

Fenomenalni igrači ekipe iz Nizozemske danas su i na djelu pokazali zašto su uoči finalnog okršaja uživali status velikog favorita, a tokom svih 90 minuta bili su bolji tim od Hajduka, te zasluženo slavili trijumf.

Alkmaar je dominirao u prvom poluvremenu, dok je rezultat bolje igre stigao u 45. minutu susreta. Tada je Vušković skrivio penal kojeg je precizno izveo Addai za vodstvo od 1:0.

Pitanje pobjednika Alkmaar je i definitivno riješio u periodu od 70. do 76. minute. Poku se čak dva puta uspio upisati u strijelce, da bi još dva pogotka za konačnih 5:0 dodao fantastični Meerdink.

Bez obzira na ubjedljiv poraz u finalu omladinske Lige prvaka, uspjeh nogometaša splitskog Hajduka svakako je i bez dileme sam po sebi ogroman, posebno uzimajući u obzir to da su do finala bili bolji od Shakhtara, Manchester Cityja, Borussije Dortmund i Milana.