BAJKA OKONČANA: Livaković pretrpio bolno poniženje u Fenerbahčeu, Hrvat ovo ne pamti kroz karijeru

Hrvatski reprezentativac i golman, Dominik Livaković, imao je zaista sjajan start na golu turskog velikana Fenerbahčea, te je na njegovu adresu stizao niz pohvala tamošnje javnosti.

Čuvar mreže ‘Vatrenih’ je u Dinamu, kao i u reprezentaciji Hrvatske, uvijek bio na nivou zadatka, pa kada bi imao loš dan obično ne bi trpio ogromne kritike.

Međutim, nakon što je Fenerbahče poražen od ekipe Trabzonspora u derbiju rezultatom 3:2, turski mediji doslovno su “razapeli” ovog 28-godišnjaka.

“Kakav je to golman? Kako je primio dva pogotka u dva minuta na startu drugog poluvremena? Hoće li veliki golman Livaković ikada donijeti pobjedu”, zapitali su se novinari uglednog turskog lista Milliyet.

Na ovakve riječi popularne “sedme sile” Livaković sigurno nije navikao pošto su ga u Hrvatskoj u većini slučajeva “mazili i pazili”, a olako su mu oprostili i nedavnu nevjerovatnu grešku protiv Turske u kvalifikacijama, koja bi Dalića i ekipu mogla koštati direktnog plasmana na Euro.

Naime, na utakmici protiv Trabzonspora on je primio čak tri pogotka iz četiri udarca što zapravo i dovoljno govori o najnovijoj predstavi bivše zvijezde ‘Modrih’.