Bajka u Leverkusenu traje i ne nazire joj se kraj! Bayer nezaustavljiv ka tituli Bundeslige, pao je Freiburg

Nogometaši Bayer Leverkusena nezaustavljivo grabe ka prvoj šampionskoj tituli u Bundesligi ikada, a danas je na gostujućem terenu u utakmici 26. kola savladan i Freiburg rezultatom 3:2.

Popularni ‘Apotekari’ su poveli već u drugom minutu pogotkom Floriana Wirtza, ali njihova radost nije trajala dugo. Igrao se 10. minut kada je Doan poravnao rezultat.

Ipak, Bayer odlazi na odmor sa prednošću. Hlozek je svega pet minuta prije kraja regularnog dijela prvog poluvremena zatresao mrežu domaćih za 1:2.

Schick je u 53. minutu povisio na 1:3 i činilo se da je tada sve gotovo. No, rezervista Keitel je u 79. minutu smanjio na 2:3 i donio neku nadu Freiburgu, ali više od toga njegovi suigrači nisu mogli i gosti iz Leverkusena su upisali novi trijumf.

Bayer Leverkusen je lider Bundeslige sa 70 osvojenih bodova i drže 10 bodova prednosti u odnosu na Bayern iz Minhena. Freiburg je deveti sa 33 boda na svom kontu.