“Balkanski pogon” razbio Crotone i vratio Milan na lidersku poziciju Serije A

Ekipa Milana upisala je sigurnu i ubjedljivu pobjedu protiv Crotonea rezultatom 4:0 u meču 21. kola italijanske Serije A.

Milan je u vodstvo stigao u 30. minuti nakon što je Ibrahimović odigrao sjajan dupli pas sa Leaom, a nakon toga rutinski pogodio dalji ugao gostujućeg golmana za vodstvo svog tima od 1:0. Bilo je to ujedno i 500. gol legendarnog Šveđanina u klupskom nogometu.

Pitanje pobjednika Rossoneri su riješili od 64. do 70. minute. Prvo je Ibrahimović postigao drugi gol i donio vodstvo od 2:0, da bi nakon toga za samo dvije minute Ante Rebić postigao dva pogotka, oba nakon asistencije Calhanoglua nakon čega je bilo jasno da će domaćini upisati pobjedu.

Milan se nakon ovog kola opet nalaze na prvoj poziciji Serije A sa 49 osvojenih bodova, dva više od Intera koji je na drugom mjestu i sedam više od Juventusa koji ima i utakmicu manje.

Crotone ostaje na posljednjem mjestu sa samo 12 osvojenih bodova, a ovo im je bio 15. poraz u ovoj sezoni.

U drugom meču koji se odigrao u terminu od 15:00 sati Udinese je na svom terenu bio bolji od Verone sa 2:0.