Barça preobrodila teške Andalužane i preskočila Real Madrid na tabeli La Lige

Ekipa Barcelone pobijedila je Athletic Bilbao u meču 21. kola španske La Lige na svom Nou Campu rezultatom 2:1.

Za Athletic Bilbao nije bilo spasa u 20. minuti kada je u prvom poluvremenu raspoloženi Messi namjestio loptu na 22-23 metra od gola gostiju, a onda sjajnim udarcem preko živog zida pogodio iz slobodnog udarca i doveo svoj tim u vodstvo od 1:0.

Već na početku drugog poluvremena gost dolazi do poravnanja. Prvo je Griezmann promašio šansu ispred gola gostiju, a u naredom napadu Jordi Alba postiže autogol nakon centaršuta s lijeve strane.

U 75. minuti Griezmann ipak postiže gol i vraća prednost Barceloni, na kraju će se ispostaviti donosi i važnu pobjedu.

Nakon ovog meča Barcelona se nalazi na drugoj poziciji u španskoj La Ligi sa 10 bodova manje od Atletico Madrida koji ima i utakmicu manje.

Katalonski gigant je stigao Real Madrid uz identičan omjer od 12 pobjeda i po četiri remija i poraza. Oba tima su primila po 18 pogodaka, a Barcelona je postigla šest više (41:35) zbog čega je ispred ‘Kraljevskog kluba’ na tabeli.

Bilbao je na 11. poziciji sa 24 boda iz 20 odigranih utakmica.