Barcelona bez milosti napunila mrežu nemoćnog Betisa, zasjela na čelo La Lige i prebacila pritisak u Madrid

Nogometaši Barcelone su na svom terenu u utakmici petog kola španske La Lige dočekali ekipu Real Betisa, te na kraju slavili sa visokih 5:0.

Jasno je po rezultatu da izabranici legendarnog Xavija Hernandeza večeras nisu imali milosti. Razgoropadili su se nad nemoćnim gostom koji je samo vadio lopte iz vlastite mreže.

Radosnu noć za navijače Barce najavio je Joao Felix u 25. minutu, kada je zabio za 1:0, što je ujedno bio i njegov prvijenac u dresu ‘Blaugrane’. Nakon toga je u 32. minutu konačan rezultat prvog poluvremena od 2:0 postavio Robert Lewandowski.

U nastavku još bolja igra domaćih. Torres u 62. minutu pogađa Silvinu mrežu i tada je dilema oko pobjednika bila okončana. Do kraja utakmice svoje ime u listu strijelaca upisali su Raphinha u 66. minutu, te Cancelo u 81. za konačnih 5:0.

Barcelona je ovim trijumfom zauzela sami vrh španske La Lige i ima 13 osvojenih bodova, pa je sav pritisak na Real Madridu koji sutra igra protiv Real Sociedada i ima priliku da vrati status lidera domaćeg prvenstva.