Barcelona bez pobjede i u Europskoj ligi, debakl Borussije Dortmund pred vlastitim navijačima

Nogometaši Barcelone remizirali su protiv ekipe Napolija na svom Nou Campu 1:1 u prvom susretu šesnaestine finala Europske lige, dok je u istom terminu Borussia Dortmund pretrpjela težak poraz od Glasgow Rangersa 4:2.

Napoli je poveo o u 29. minuti pogotkom Zielinskog, a konačnih 1:1 postavio je Ferran Torres pogotkom iz diskutabilnog kaznenog udarca u 59. minuti.

Do kraja utakmice je Barcelona imala još nekoliko izglednih prilika da dođe do potpunog preokreta i pobjede, ali Katalonci nisu bili precizni i putnik u osminu finala bit će odlučen u uzvratnom susretu u Italiji.

Glasgow Rangers odigrao je fantastičnu utakmicu protiv Borussije Dortmund u gostima, a na kraju je slavio 4:2.

Tavernier je iz kaznenog udarca pogodio za vodstvo gostiju u 38. minuti, a samo tri minute kasnije Morelos postiže drugi pogodak i donosi veliku prednost Škotima.

U četvrtoj minuti drugog poluvremena Lundstram zabija za 0:3 i totalni šok domaćih navijača, ali ubrzo nakon toga Bellingham je smanjio na 3:1.

Nije prošlo puno vremena i Zagadou postiže autogol za vodstvo Rangersa od 4:1, a konačnih 4:2 postavio je Guerreiro u 82. minuti.

U uzbudljivoj utakmici Real Betis je kao gost nadigrao Zenit 3:2, dok je Sheriff Tiraspol pred svojim navijačima bio bolji od Brage 2:0.