Barcelona bez problema savladala Celtu i dodatno osigurala mjesto koje vodi u Ligu prvaka naredne sezone

Nogometaši Barcelone porazili su večeras na Camp Nou rivale iz Celte Vigo rezultatom 3:1 u okviru 36. kola španske La Lige.

Barcelona je pred svojim navijačima posao riješila već u prvom poluvremenu.

Pogađali su sjajni Memphis Depay (30′) i Pierre-Emerick Aubameyang (41′), dok je asistenciju kod drugog gola upisao Ousmane Dembele.

Na 3:0 je povisio preporođeni Gabonac u 46. minuti, a Dembele je stigao do druge asistencije na susretu za sisgurno vodstvo.

Sve što je Celta uspjela uraditi do kraja je počasni pogodak preko Iaga Aspasa u 50. minuti susreta.

Barcelona je sada dodatno osigurala drugo mjesto na tabeli La Lige i plasman u Ligu prvaka. ‘Blaugrana’ ima 72 boda i utakmicu više u odnosu na Sevillu koja je treća sa 65 bodova.

Celta Vigo je 11. sa 43 boda nakon 36 diigranih susreta ove sezone.