Barcelona bolja od Betisa za šestu uzastopnu pobjedu u La Ligi

Ekipa Barcelone pobijedila je Betis na gostovanju rezultatom 3:2 u susretu 22. kola španske La Lige, što im je šesta vezana pobjeda u prvenstvu.

Spasa za goste iz Katalonije nije bilo u 38. minuti kada je Iglesias pogodio za 1:0. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku se stanje na terenu promijenilo kada je Lionel Messi ušao u igru, a bile su mu dovoljne samo dvije minute da postigne gol i poravna rezultat na 1:1.

Argentinac je iskoristio asistenciju Dembelea i u svom stilu sjajno pogodio za uzbudljiv nastavak susreta.

Domaći štoper Victor Ruiz ubrzo nesretno postiže autogol nakon velikog promašaj Griezmanna, no iskupio se u 75. minuti kada je nakon centaršuta Fekira glavom pogodio za 2:2 i vratio stvari na početak.

Ključni trenutak desio se u 87. minuti kada je također rezervista i igrač Barcelone Trincao fantastično pogodio s vrha kaznenog prostora, nakon čega je bilo jasno da će Barcelona upisati novu, 13. pobjedu u ovoj sezoni.

Barcelona se ovim trijumfom vratila na drugu poziciju sa 43 osvojena boda, koliko ima i Real Madrid s lošijom gol razlikom.

Betis je na sedmoj sa 30 bodova na svom kontu.