Barcelona bolja od Elchea u gostima, Pjanić utakmicu ispratio sa standardne pozicije

Nogometaši Barcelone savladali su Elche u gostima u 20. kolu španske La Lige rezultatom 2:0.

Katalonci su dominirali tokom čitavog susreta i zasluženo su upisali tri boda. Od početka susreta Barcelona je stvarala prilike, a Frenkie de Jong je u 39. minuti doveo goste u vodstvo.

Elche je jedini put zaprijetio u 57. minuti kada je Emiliano Rigoni bio u velikoj prilici, snažno je šutirao sa 12 metara ali je Marc-Andre Ter Stegen sjajno intervenisao i spasio svoj gol.

Konačnih 2:0 postavio je rezervista Ricky Puig u 89. minuti nakon De Jongove asistencije.

Bh. veznjak Miralem Pjanić je kao po običaju meč ispratio sa klupe za rezervne igrače.