Barcelona bolja od Sociedada, Koeman ponovo “hladio” Miralema Pjanića

Momčad Barcelone pobijedila je Real Sociedad u meču španske La Lige rezultatom 2:1.

U 27. minuti Real Sociedad dolazi u vodstvo golom koji je postigao Willian Jose, ali slavlje je trajalo samo četiri minute jer je na drugoj strani sjajno pogodio Jordi Alba za 1:1.

Griezmann u 37. i Braitwaite u 38. minuti propustili su nove dvije šanse za Barcelonu, da bi De Jong u 43. minuti pogodio za 2:1 i tako svom timu donio preokret i vodstvo, ali i konačan rezultat.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić u igru je ušao tek u 74. minuti, a u finišu meča nije imao previše prilike da se dokaže Koemanu i tako izbori status prvotimca.

Ovom pobjedom Barcelona se popela na peto mjesto na tabeli i nakon 12 kola imaju šest pobjeda, dva remija i četiri poraza. Sociedad je na drugom mjestu sa 26 bodova, ali i dva meča više od Barcelone.