Barcelona ima novu zvijezdu: Vitor Roque izveo čudo protiv Osasune i ostavio puni plijen u Kataloniji

Barcelona je u utakmici 20. kola španske La Lige na domaćem terenu dočekala ekipu Osasune i na kraju slavila sa minimalnih 1:0.

Osasuna je očekivano bila veoma težak zalogaj za Barcelonu večeras. Međutim, ruku na srce, Katalonci su na kraju zasluženo osvojili tri boda i upisali pobjedu.

Nije dobro počelo za domaćina ove noći, obzirom da je Ferran Torres u ranoj fazi utakmice morao napustiti teren zbog povrede, a zamijenio ga je Fermin Lopez.

Xavijevi izabranici su pokušavali doći do pogotka u prvom poluvremenu, redale su se prilike pred golom gostiju, ali su igrači ‘Blaugrane’ imali neke žestoke promašaje.

Ključni detalj dogodio se u 62. minutu susreta. Vitor Roque je ušao u igru umjesto Fermina i 68 sekundi kasnije postigao jedini pogodak na meču za konačnih 1:0. Osim prvog i jako bitnog pogotka u dresu Barce, upravo Roque je u 67. minutu izborio i crveni karton za Garciju.

Osasuna je do kraja igrala sa nogometašem manje, no svejedno su imali ozbiljne prijetnje prema golu rivala. Ipak, mrežu nisu pogodili i ostalo je 1:0. Barcelona sada ima 47 osvojenih bodova i treća je na tabeli La Lige, dok je Osasuna 12. sa 26 bodova.