Barcelona iskoristila Realov kiks na najbolji mogući način, Sevilla apsolutno nemoćna protiv ‘Blaugrane’ u Kataloniji

Nogometaši Barcelone su u okviru 20. kola španske La Lige na svom Nou Campu ugostili ekipu Seville te na kraju slavili rezultatom 3:0.

‘Blaugrana’ je tako na savršen način iskoristila današnji kiks Real Madrida protiv Mallorce te se sada odvojila na osam bodova prednosti od najvećeg rivala.

Večeras su izabranici Xavija Hernandeza u svakom segmentu igre bili bolji protivnik, ali mrežu gostiju nisu uspjeli načeti sve do drugog poluvremena.

No, u drugom dijelu igre su pitanje pobjednika riješili za svega 20-ak minuta. Među strijelce se prvo upisao Alba u 58. minutu, a onda i Gavi u 70., te Raphinha u 79. minutu utakmice za konačnih 3:0.

Kao što smo već i rekli, Barca je zadržala liderstvo u La Ligi, sada ima 53 boda i Realu će biti jako teško da stigne ovaj zaostatak bez ikakve dileme. S druge strane, Sevilla zastupa 16. poziciju sa 21 bodom na svom kontu.