Barcelona iskoristila Villarrealove poklone i slavila prvu gostujuću pobjedu u sezoni

Nogometaši Barcelone stigli su do prve gostujuće pobjede u La Ligi nakon 15. odigranih kola.

Momčad Xavija Hernandeza savladala je večeras u Villarrealu istoimenu ekipu rezultatom 3:1 u sjajnoj utakmici.

Sve vrijedno pomena dogodilo se u drugom dijelu utakmice. Prvo je Barcelonu u vodstvo doveo De Jong u 48. minutu i od tada domaćin preuzima inicijativu.

Plod takve igre stiže u 76. minuti kada Chukwueze spretno ubacuje loptu u Ter Stegenovu mrežu na asistenciju Triguerosa.

Samo četiri minute nakon izjednačenja, Depay prati dugu loptu i konfuziju odbrane ‘Žute podmornice’ da još jednom svoj tim dovede u vodstvo.

Konačnih 3:1 postavio je Philippe Coutinho sa bijele tačke u sudijskoj nadoknadi.

Barcelona je sada na samo dva boda od četvrtoplasiranog Atletico Madrida. Ispred ovog velikana još su Betis i Rayo Vallecano.

Villarreal je na 12. poziciji i nakon 14 odigranih utakmica u La Ligi, ima 16 osvojenih bodova.