Barcelona ispustila pobjedu na vrućem gostovanju u Napulju, Porto golčinom u posljednjoj sekundi poslao Arsenal nazad u London sa porazom

Nogometaši Napolija i Barcelone remizirali su rezultatom 1:1 u prvoj utakmici, tako da nakon 90 minuta niko nije ostvario prednost u osmini finala Lige prvaka.

“Maradona derbi”, kako su ga sladokusci počeli nazivati, odigrao se u uzavreloj atmosferi na jugu Italije pred 50.000 vatrenih italijanskih tifoza, ali ni oni nisu pomogli Napoliju da prikaže bolju igru od večerašnje.

Na odmor se otišlo bez golova, a u nastavku ponovo lopta pripada Barceloni. Gosti su kontrolisali posjed, dodavanjima usporavali igru Napolija i iz takve jedne situacije došli do vodstva.

Igrao se 60. minut kada je Barcelona gradila dug i činilo se pasivan napad. No, Pedri je na sjajan način dočekao prostor u odbrani Napolija, proigrao Lewandowskog, a Poljak rezantnim udarcem pogađa mrežu prvaka Italije.

Uprkos potpunoj dominaciji tokom cijele utakmice, ‘Blaugrana’ je ispustila prednost. Victor Osimhen je dobio loptu u 75. minuti, zagradio se i bacio Martineza na pod snažnijom reakcijom u duelu, a onda pogodio mrežu Ter Stegena.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, tako da ćemo putnika u četvrtfinale saznati nakon revanš utakmice na Olimpijskom stadionu u Barceloni 12. marta.

Nogometaši Porta su u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na stadionu Dragao šokirali favorizovani Arsenal i slavili rezultatom 1:0.

U poprilično nezanimljivom prvom dijelu, najbolju šansu su imali domaći u 21. minuti susreta kada Galeno nije pogodio iz idealne pozicije te je ostalo 0:0.

Nastavak nam je donio strpljivu igru oba tima u kojoj se čekala greška protivnika koja se na kraju dočekala u 94. minuti susreta kada je Galeno postigao maestralan gol i donio pobjedu domaćinu.

Revanš susret ovih rivala je na rasporedu 12. marta u Londonu.