Barcelona je nazaustavljiva, Lewandowski nastavlja “rešetati mreže”: Na Pizujanu rutinski savladana Sevilla

Nogometaši Barcelone upisali su novu pobjedu u La Ligi. ‘Blaugrana’ je ovog puta u okviru 4. kola savladala Sevillu rezultatom 3:0.

Domaćin je na početku susreta na Pizujan stadionu imao potpunu dominaciju sa nekoliko izglednih prilika. No, bez realizacije, što je Barcelona maksimalno kaznila.

Prvo je u 21. minuti mrežu Bona pogodio Raphinha, da bi u 36. Lewandowski udvostručio prednost novim golom za Barcelonu.

Konačan rezultat je nakon sjajne asistencije Koundea postavio Garcia u 50. minutu susreta.

Barcelona se nalazi na drugoj poziciji La Lige sa 10 bodova, dva manje od Real Madrida. Sevilla je na razočaravajućoj 17. sa samo jednim bodom iz uvodne četiri utakmice.

U utakmicama odigranim ranije danas, Real Madrid je savladao Betis sa 2:1, dok je Mallorca remizirala sa Gironom 1:1. Istim rezultatom završen je i duel Real Sociedada i Atletico Madrida.