Barcelona je u četvrtfinalu Lige prvaka: Napoli nije imao šanse

Barcelona je izborila četvrtfinale Lige prvaka nakon što je u dva susreta nadigrala Napoli. Nakon što je prvi dvoboj u Italiji završen remijem 1:1, Barca je prošla dalje večerašnjom pobjedom od 3:1.

Susret je sjajno počeo po Barcelonu koja je povela već u 15. minuti. Raphinha je maestralno probio po lijevoj strani te odigrao povratnu loptu za Lopeza koji rutinski pogađa za 1:0.

Svega dvije minute kasnije Barcelona je povećala prednost. Raphinha je još jednom sjajno probio pa pogodio okvir gola, a na odbijanac je naletio Cancelo i pospremio loptu u mrežu za 2:0.

Fenomenalnih pola sata susreta zaokružio je Rrahmani kada je smanjio zaostatak Napolija pogotkom nakon dobro odigrane povratne lopte Politana. Ujedno je 2:1 bio i rezultat prvog dijela.

I u nastavku Barcelona je bila daleko bolji protivnik na terenu. No, mreže se nisu tresle sve do sedam minuta prije kraja susreta kada je konačnih 3:1 za Barcu postavio Lewandowski nakon lijepe akcije i nesebične asistencije Roberta.