Barcelona je uhvatila zalet i ne planira se zaustaviti: Večerašnja žrtva ‘Blaugrane’ bila je Osasuna

Momčad Barcelone je u okviru 28. kola španske La Lige deklasirala ekipu Osasune sa rezultatom od 4:0.

Večeras su navijači katalonskog giganta mogli uživati u nevjerovatnoj predstavi svojih mezimaca, čija igra sada podsjeća na onu nekadašnju Barcu.

Prvi pogodak stigao je već u 14. minuti kada je Torres bio precizan sa bijele tačke i tako svoj tim doveo u vodstvo. Isti igrač duplira prednost domaćih samo sedam minuta poslije.

Igrao se 27. minut kada je Aubameyang matirao golmana gostiju za 3:0. Dembele je tako upisao drugu asistenciju, prije toga je asistirao Torresu.

U drugom poluvremenu pao je još jedan pogodak u mreži Osasune. Za konačnih 4:0 pogodio je Puig. Barcelona je večeras stvorila toliko šansi, možemo reći da su gosti “dobro” prošli sa četiri pogotka razlike.

Momčad Xavija Hernandeza sada se nalazi na trećoj poziciji La Lige. Imaju pet bodova manje i utakmicu manje od drugoplasirane Seville, a 12 bodova manje od lidera Reala. Osasuna je na 11. mjestu sa 35 bodova i već su osigurali opstanak u ligi, što je bio cilj.