Barcelona jedva srušila desetkovanu Osasunu na Nou Campu i tako ponovo obradovala svoje navijače

Nogometaši Barcelone su u utakmici 33. kola španske La Lige ugostili ekipu Osasune, te na kraju uz dosta muke slavili sa minimalnih 1:0.

Vjerovatno je i odavno jasno da je Barcelona i definitivno novi prvak Španije, a večerašnjim trijumfom izabranici Xavija Hernandeza dodatno su se približili velikom trofeju.

Bitan detalj utakmice dogodio se u 27. minutu susreta. Tada je Herrando kao zadnji igrač odbrane oborio Pedrija i dobio direktan crveni karton, pa su gosti nastavili sa desetoricom.

Pokušavala je ‘Blaugrana’ i pokušavala, ali su mreže nakon prvih 45 minuta mirovale. U nastavku slična situacija, većinski dio drugog poluvremena nije donio ništa posebno.

Konačno, tek u 85. minutu susreta, lider La Lige stiže do svog prvog i jedinog pogotka večeras. Jordi Alba je na asistenciju De Jonga poslao loptu iza leđa golmanu Osasune za konačnih 1:0.

Barcelona je naravno i dalje lider domaćeg prvenstva sa 82 osvojena boda, te imaju čak 14 bodova više i utakmicu više od Real Madrida. S druge strane, Osasuna je deveta sa 44 boda koliko ima i osmoplasirana Girona.