Barcelona lako riješila Valladolid u gostima, Pjaniću puna minutaža

Nogometaši Barcelone skočili su na 5. mjesto La Lige zahvaljujući 3:0 (2:0) gostujućoj pobjedi protiv Valladolida u dvoboju 15. kola.

Katalonci su već u prvom poluvremenu praktički riješili pitanje pobjednika golovima Lengleta (21) i Braithwaitea (35), a u nastavku se u strijelce još upisao Messi (65).

Bosanskohercegovački reprezentativni veznjak Miralem Pjanić odigrao je cijeli susret za Barcelonu.

Barcelona je sada na 5. mjestu La Lige sa 24 osvojena boda iz 14 utakmica, osam manje uz utakmicu više vodećeg Atletico Madrida.

U drugoj utakmici, odigranoj u istom terminu, Villarreal i Athletic Bilbao podijelili su bodove, a konačni rezultat glasio je 1:1. Gosti su poveli preko Williamsa (19), a bod domaćinu donio je 18-godišnji Yeremi Pino u 74. minuti susreta.