Barcelona može i bez Messija: Braithwaiteova dva gola i asistencija dovoljni za trijumf protiv Sociedada

Nogometaši Barcelone pobjedom protiv Real Sociedada u susretu 1. kola La Lige rezultatom 4:2 počeli su novu eru katalonskog kluba bez Lea Messija.

Odlično je Barcelona otvorila susret i u prvih 20 minuta dominirala na travnjaku Nou Campa, a nakon što tri-četiri izgledne šanse nisu uspjeli pretvoriti u gol, u vodstvo su stigli u 19. minuti.

Depay je ubacio iz slobodnog udarca, a na pravom mjestu našao se Pique koji glavom zabija za 1:0. U završnici prvog dijela De Jong je upisao asistenciju, a Braithwaite, također glavom, poentirao za 2:0 i donosi Barceloni veliku prednost na poluvremenu.

Činilo se da su sve dileme oko pobjednika riješene 59. minuti kada je Braithwaite zabio za 3:0, ali Sociedad se vratio u utakmicu brzim golovima Lobetea u 82. i Oyarzabala u 85. minuti.

Međutim, do kraja utakmice nisu uspjeli napraviti ništa više, a konačnih 4:2 postavio je Sergi Roberto u 91. minuti na dodavanje danas odličnog Braithwaitea.

Barcelona je tako u prvoj službenoj utakmici bez Messija ostvarila pobjedu uz četiri postignuta pogotka.