Barcelona na krilima Dembelea i bez Lewandowskog nadjačala Atletico na Wanda Metropolitanu i pobjegla Realu

Momčad Barcelone gostovala je Atletico Madridu u derbiju 16. kola španske La Lige te slavila sa minimalnih 1:0 i odnijela sve bodove sa Wanda Metropolitana.

Od samog početka vidjelo se da će biti “tvrda” utakmica. Gosti su krenuli da dominiraju u posjedu lopte što im se isplatilo već u 22. minutu susreta. Ousmane Dembele se upisao u strijelce za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

U nastavku su domaći prijetili preko Llorentea i Gimeneza, no bezuspješno. Ponovo je Dembele imao priliku sve riješiti u 62. minutu, ali je lopta od stative završila u korneru.

Vrijedi izdvojiti haos koji se dešavao u posljednjim trenucima derbija. Stefan Savić i Ferran Torres dobili su direktne crvene kartone zbog naguravanja.

Barcelona je tako stigla do ogromna tri boda na teškom gostovanju i to bez Roberta Lewandowskog. Sada su lideri La Lige sa 41 bodom, imaju tri boda više od prvog pratioca Real Madrida. S druge strane, Atletico Madrid je peti sa 27 bodova koliko ima i šestoplasirani Villarreal.