Barcelona nadigrala Juventus u derbiju kola, Manchester United petardom deklasirao RB Leipzig

U terminu od 21 sat odigrano je preostalih šest susreta drugog kola Lige prvaka, a u derbiju večeri Barcelona je sa 2:0 pobijedila Juventus u Torinu.

Gosti su poveli u 12. minuti pogotkom Ousmanea Dembelea. Pobjedu katalonskog velikana potvrdio je Lionel Messi iz kaznenog udarac u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Barcelona je u globalu bila bolji protivnik, propustila je nekoliko velikih šansi, ali svakako treba reći da su čak tri pogotka poništena Juventusovom Alvaru Morati zbog zaleđa, nakon intervencije VAR-a.

U drugoj utakmici grupe G Ferencvaros i Dynamo Kijev su odigrali 2:2 u uzbudljivoj utakmici (Nguen 59 , Boli 90/ Tsygankov 28, Da Pena 41).

Barcelona je vodeća s maksimalnih šest bodova, Juventus je drugi s tri boda, a Dinamo i Ferencvaros imaju po jedan osvojen bod.

U grupi E Sevilla je nadigrala Rennes sa 1:0, a pogodak vrijedan tri boda zabio je Luuk De Jong u 56. minuti. U ranijem terminu, Chelsea je u ovoj grupi na gostovanju “pomeo” Krasnodar sa 4:0.

Chelsea i Sevilla imaju po četiri osvojena boda, a Krasnodar i Rennes po jedan.

Najveću pobjedu večeri upisao je Manchester United koji je sa 5:0 deklasirao RB Leipzig. Marcus Rashford je zabio hat-trick, a po jedan su dodali Mason Greenwood i Anthony Martial. U ranijem susretu u toj grupi PSG je pobijedio u gostima Basaksehir sa 2:0.

United su prvi s maksimalnih šest bodova, PSG i RB Leipzig imaju po tri, dok je Basaksehir bez bodova.

Borussia Dortmund slavila je protiv Zenita sa 2:0. Nijemci su čvrste Ruse slomili tek u zadnjih 15 minuta pogocima Jadona Sancha i Erlinga Haalanda.

Club Brugge i Lazio su u drugom susretu te grupe remizirali 1:1. Angel Correa je pogodio za goste u 14., a Hans Vanaken za domaćine u 42. minuti.

Lazio i Club Brugge dijele prvo mjesto sa po četiri boda, Borussia ima tri, a Zenit je na nuli.