Barcelona nakon preokreta protiv Galatasaraya do četvrtfinala Europa lige, Crvena zvezda se pobjedom oprostila od takmičenja

Nogometaši Barcelone savladali su momčad Galatasaraya u uzvratnoj utakmici osmini finala Europa lige rezultatom 2:1.

S obzirom da je prva utkamica završila 0:0 na Camp Nou, oba tima su imala podjednake šanse za prolazak u četvrtfinale.

Galatasaray bolje otvara utakmicu i stiže u vodstvo u 28. minuti preko Marcaa koji korsiti asistenciju Cicaldaua.

Ipak, Barcelona nije psihički posustala, a nagrada je stigla u 37. minuti kada Pedri sjajnom solo akcijom donosi poravnnaje i konačan rezutat prvog dijela.

U 50. minuti konačan rezultat i prolazak dalje španskog tima psotavlja sjajni Aubameyang.

Crvena zvezda savladala je sa Rangers u Beogradu 2:1 i na taj način pobjedom zaključila takmičenje u Evropi.

Rangers je prvu utakmicu u Škotskoj dobio sa 3:0, pa je rasterećeno doputovao u Srbiju, gdje je rutinski završio posao.

Strijelci za domaći tim bili su Ivanić u 10., odnosno Ben u 90.+3′ sa bijele tačke. Za Rangers je pogodio Kent.

Dalje pored Barcelone i Rangersa putuje još i Atalanta koja je sa ukupnim rezultatom 1:0 eliminisala Bayer Leverkusen.

Bragaslavi veliki rezultat eliminacijom Monaca ukupnim rezultatom 3:1 (1:1).