Barcelona nakon remija sa Celtom sve dalje od titule La Lige

Nogometaši Celte i Barcelone podijelili su bodove na Balaidosu u okviru 32. kola La Lige odigravši neriješeno 2:2.

Gosti su u vodstvo došli u 20. minuti kada je Messi imao slobodnjak na 25 metara od gola. Iako se očekivao udarac, Messi je našao Suareza potpuno samog na drugoj stativi i Urugvajac je rutinski zabio glavom.

Samo što se krenulo s centra, vratila se Celta i to nakon što je Rakitić izgubio loptu na centru. Iago Aspas je savršeno proigrao Yokuslua koji je predugo čekao, ali je ipak na drugoj stativi odigrao Smolovu koji posprema loptu u prazan gol za 1:1.

U 67. minuti Celta je izgubila loptu na ivici vlastitog šesnaesterca, a na nju je natrčao Messi koji nalazi Suareza. Urugvajac se prekrasno oslobodio Arauja i vrhom kopačke poslao loptu u suprotni ugao za veliko slavlje gostiju.

I kada su svi očekivali kraj meča Iago Aspas je pogodio iz slobodnjaka za 2:2. Lopta je prošla oko zida u prvi ugao za veliki šok u taboru aktuelnog prvaka.

Barcelona se vratila na prvo mjesto La Lige, ali sada ima samo bod više od drugoplasiranog Reala koji ima utakmicu manjei koji je u strašnom naletu na dugo očekivanu titulu u domaćem prvenstvu.