Barcelona nastavlja natjecanje u Europskoj ligi: Katalonci prohujali kroz Napulj

Nogometaši Barcelone izborili su plasman u osminu finala Europske lige nakon što su u uzvratu na stadionu Diego Armando Maradona pobijedili Napoli 4:2.

Prvi susret na Nou Campu završen je remijem 1:1, a već sami početak susreta u Napulju dao je naslutiti rasplet događaja. Barcelona je povela u osmoj minuti pogotkom Albe, a samo pet minuta kasnije De Jong je povisio na 2:0.

Međutim, tračak nade domaćima vratio je Insigne pogotkom iz kaznenog udarca u 23. minuti za 2:1, a kada je Pique u 45. minuti postigao treći pogodak za goste, jasno je bilo da je pitanje pobjednika riješeno.

Aubameyang je fenomenalnim pogotkom u 59. minuti povisio na 4:1, a tri minute prije kraja Politano je samo ublažio poraz Napolija za konačnih 4:2.

Od ostalih rezultata, ističe se remi Glasgow Rangersa i Borussije Dortmund 2:2, što je škotskog prvaka odvelo u osminu finala nakon pobjede u prvom susretu 4:2. Plasman dalje je izborio i Real Betis koji je odigrao bez pogodaka sa Zenitom, ali je u prvoj utakmici u Rusiji slavio 3:2.