Barcelona nastavlja nezaustavljivo jurišati ka trofeju La Lige, bez problema savladan Elche na gostujućem terenu

Nogometaši Barcelone i u 27. kolu španske La Lige nastavljaju svoj pohod ka tituli pobjedom na gostovanju kod Elchea rezultatom 4:0.

Da će momčad Xavija Hernandeza teško ispustiti dugo očekivanu titulu u domaćem prvenstvu dokaz je i gostovanje na Manuel Martinez Valero stadionu.

‘Blaugrana’ je u prvom poluvremenu, odnosno u 20. minuti stigla do prednosti neobičnim golom Roberta Lewandwoskog, da bi u drugom samo završila posao.

U 56. minutu lijepo je pogodio Fati, a samo deset minuta kasnije, Lewandowski je došao do svog drugog gola na utakmici.

Šest minuta nakon postignutog drugog gola, Poljak je upisao asistenciju, a Torres je bio siguran realizator iste za konačnih 4:0.

Barcelona nakon ove utakmice ima 71 bod i utakmicu više od drugoplasiranog Real Madrida koji ima 56 bodova. Elche je zakucan za dno La Lige sa samo 13 bodova iz dosadašnjeg dijela sezone.