Barcelona nastavlja trku za liderom Realom: Felix magijom presudio jednom od najgorih timova u La Ligi

Nogometaši Barcelone večeras su na gostovanju u utakmici 31. kola španske La Lige savladali ekipu Cadiza sa minimalnih 1:0.

Početak utakmice Barce i Cadiza nije bio posebno interesantan, obzirom da se najviše igralo između dva kaznena prostora i izostale su one prave prilike.

Tako smo na prvi pogodak čekali nešto više od pola sata. Portugalski reprezentativac Joao Felix je u 37. minutu izveo sjajne makazice i zatresao mrežu domaćina za, ispostavit će se, konačnih 0:1.

Došao je Cadiz preko Juanmija u 54. minutu do poravnanja, ali je njegov pogodak opravdano poništen zbog ofsajda. Prijetila je i Barca u nastavku preko Lopeza, Torresa i Yamala, te imala priliku da okonča sve dileme. Ipak, više promjena na semaforu nije bilo.

Barcelona je i dalje drugoplasirana momčad La Lige sa 70 osvojenih bodova i imaju osam bodova manje od lidera Real Madrida s kojim igraju naredne sedmice na Santiago Bernabeu stadionu i jasno je da nas očekuje pravi spektakl.