Barcelona neočekivano kiksnula kod Almerije i ostavila Realu nadu da se može dodatno približiti liderskoj poziciji La Lige

Barcelona je u utakmici 23. kola španske La Lige gostovala ekipi Almerije te neočekivano upisala minimalan poraz od 1:0.

Domaćin je odigrao sjajno prvo poluvrijeme, a do prvog pogotka su stigli u 24. minutu susreta. Tada je Toure na asistenciju Suareza pospremio loptu u mrežu gostiju za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Barcelona jeste imala više loptu u svom posjedu, ali nije previše prijetila golu današnjeg rivala, pa golman Martinez nije imao skoro nikakvog posla.

U nastavku je Xavi Hernandez probao sa nekim izmjenama. Raphinha je ušao umejsto Kessieja, no rezultat nije stigao. Araujo i Torres su imali neke prilike u posljednjih 10-ak minuta, ali nisu uspjeli napraviti ništa konkretno.

Barcelona je naravno još uvijek lider La Lige sa 59 bodova na svom kontu, te ima sedam bodova više od drugoplasiranog Real Madrida. S druge strane, Almeria je 15. sa 25 bodova.