Barcelona podsjetila na stare dane i razbila Villareal

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Stadionu de la Ceramica u okviru 34. kola La Lige ekipu Villarreala rezultatom 4:1.

Odlično je krenulo po goste budući da je Torres već u trećoj minuti postigao autogol. Ipak, Villarreal se brzo budi te u 14. minuti dolazi do izjednačenja preko Morena.

Raspoložena Barcelona uspjela je do odlaska na odmor postići još dva pogotka, a oba je namjestio Messi. Prvo je Suarez maestrealno pogodio za 1:2, a onda se u strijelce upisao i Griezmann na također fenomenalan način.

Messi je svoj pogodak postigao u 69. minuti, ali je on bio poništen nakon asistencije VAR-a jer se ustanovio ofsajd. Konačan rezultat meča postavio je Fati četiri minute prije kraja meča na asistenciju Albe.

Barcelona je četiri kola prije kraja prvenstva na drugom mjestu La Lige s četiri boda zaostatka u odnosu na lidera Reala, dok je Villarreal na visokoj petoj poziciji zahvaljujući 54 boda koja su osvojili.