Barcelona primila gol iz prvog napada protiv Alavesa, pa stigla do velikog preokreta i važnih bodova

Nogometaši Barcelone savladali su Alaves rezultatom 2:1 u okviru 13. kola španske La Lige i zadržali su priključak za vrhom tabele.

Utakmica je počela šokantno za Katalonce koji su već u 18. sekundi susreta morali vaditi loptu iz mreže, a strijelac je bio Omorodion.

Sve to je poremetilo domaće igrače koji su se mučili, ali su do preokreta stigli u nastavku. Prvo je Lewandowski u 53. minuti postigao izvanredan gol glavom za 1:1, a isti igrač je i donio pobjedu svom timu.

Igrala se 77. minuta kada je dosuđen penal, a Poljak je bio siguran izvođač za konačnih 2:1.

‘Blaugrana’ nakon ovog trijumfa zauzima treću poziciju La Lige sa 30 bodova, dva manje od Real Madrida i četiri od lidera Girone. Alaves je 14. sa 12 bodova.

Barcelona će u narednom kolu gostovati Rayo Vallecanu, dok je Alaves domaćin Granadi.