Barcelona sa igračem manje nakon preokreta pobjedom riješila jedno od najtežih gostovanja u La Ligi ove sezone

Nogometaši Barcelone pobijedili su u 14. kolu momčad Osasune na gostujućem terenu nakon preokreta rezultatom 2:1.

Domaći nogometaš furiozno su započeli utakmicu visokim presingom, a takva igra urodila je plodom već u 6. minutu.

David Garcia se najbolje snašao nakon kornera i glavom loptu poslao iza Ter Stegena za veliko slavlje na tribinama El Sadar stadiona.

I u nastavku je Osasuna igrala istu igru, a dodatni motiv im je bio u 31. minuti kada Robert Lewandowski dobija prvi crveni karton još od 2013. godine.

U nastavku, odnosno drugom poluvremenu, Barcelona ipak stiže do izjednačenja sa igračem manje i to preko Pedrija u 48. minutu.

I sa igračem manje, ‘Blaugrana’ je preuzela terensku inicijativu i tako došla do potpunog preokreta u 85. minutu.

De Jong je poslao sjajnu loptu, a Raphinha odmjerenim i preciznim lobom glavom matirao Fernandeza.

Barcelona sada od najvećeg rivala Real Madrida na tabeli La Lige ima pet bodova više (37) i utakmicu više.

Osasuna je na odličnoj šestoj poziciji i uprkos porazu ima 23 boda iz 14 odigranih susreta ove sezone uz gol-razliku 16:14.

U ostalim utakmicama današnjeg programa, Elche je izgubio domaću utakmicu protiv Girone 2:1, dok je Bilbao bio siguran protiv Valladolida 3:0 u Baskiji.