Barcelona savladala Villarreal na teškom gostovanju i stavila Real Madrid pod dodatni pritisak u nastavku sezone

Nogometaši Barcelone pobijedili su Villarreal na gostujućem terenu rezultatom 1:0 u okviru 21. kola španske La Lige.

Katalonski velikan bio je pod imperativnom pobjede kako bi izvršio dodatni pritisak na rivale iz Real Madrida.

Teško gostovanje riješio je Pedri nakon sjajne akcije u 18. minuti. Talentovani veznjak kombinovao je sa Lewandowskim, a zatim i neometano pogodio mrežu legendarnog Reine.

U nastavku je Barcelona nastavila diktirati tempo, dok je Villarreal iz poluprilika pokušavao stići do izjednačenja.

No, izabranici Xavija Hernandeza uspjeli su odbraniti stečenu prednost i sa gostovanja se vratiti sa punim plijenom i osjetnom razlikom na vrhu tabele La Lige.

Barcelona trenutno ima 56 bodova, 11 više od Real Madrida uz utakmicu više, ali je prenodst sada i više nego očigledna i samo veliko čudo može spriječiti ‘Blaugranu’ da konačno osvoji prvenstvo.

Villarreal je osmi sa 31 bodom, a ovo je za ‘Žutu podmornicu’ osmi poraz u ovoj sezoni.