Barcelona se izvukla na gostovanju u Pamploni: Lewandowski sa bijele tačke donio trijumf ‘Blaugrani’

Barcelona je večeras, teškom mukom, stigla do treće pobjede u španskoj La Ligi. Izabranici Xavija Hernandeza su u četvrtom kolu savladali Osasunu u gostima rezultatom 2:1.

‘Blaugrana’ je u prvom poluvremenu zaprijetila preko De Jonga, dok je u redovima domaćina najkonkretniji bio Oroz čiji je udarac bez mnogo problema zaustavio Ter Stegen.

Do prednosti i prvog pogotka Barca dolazi u sudačkoj nadoknadi. Nakon kornera Gundogana na pravom mjestu bio je Jules Kounde koji je svom timu osigurao vodstvo pred odlazak na predah.

Domaćin je do poravnanja stigao tek u 76. minutu susreta kada je Chimy Avila na odličnu asistenciju Jesusa Aresoa zatersao mrežu gola na kojem je stajao Ter Stegen.

Nije dugo izdržala Osasuna i za manje od 10 minuta igre u nastavku Catena je povukao Roberta Lewandowskog u svom kaznenom prostoru, te je glavni arbitar dosudio penal i Cateni pokazao direktan crveni karton. Poljski napadač je preuzeo odgovornost i pogodio za konačnih 2:1.

Poslije ove utakmice i nepotpunog četvrtog kola La Lige, Real Madrid je lider sa maksimalnih 12 bodova, a slijede ga sa po 10 Barcelona i Girona. S druge strane, Osasuna je 10. i ima šest bodova na svom kontu.