Barcelona se namučila sa Mallorcom, Nizozemac donio minimalan trijumf Xavijevoj ekipi

Xavijeva Barcelona je u okviru 19. kola La Lige savladala momčad Mallorce u gostima rezultatom 1:0.

Prvu priliku za Barcelonu imao je Ilias Akhomach, no golman domaćih je odbranio njegov udarac. Tek u 29. minuti susreta ‘Blaugrana’ je dočekala sljedeću ozbiljniju šansu, Luuk de Jong pogađa stativu. Nizozemac je minut nakon toga pogodio i prečku.

Pred odlazak na odmor vidjeli smo prvi i jedini pogodak na utakmici. Nakon centaršuta Mingueze precizan je bio Luuk de Jong. Napadač se odlično snašao i pogodio glavom mrežu Mallorce. Na odmor se otišlo rezultatom od 1:0.

Drugo poluvrijeme i nije baš bilo atraktivno, a izglednu šansu za domaće imao je Costa u finišu utakmice. Njegov udarac sjajno je odbranio Ter Stegen i tako spasio Barcelonina tri boda.

Barcelona se ovom pobjedom našla na petoj poziciji La Lige sa 30 bodova, a Katalonci imaju samo bod manje od Atletico Madrida. Ekipa Mallorce je na 15. mjestu sa 20 bodova na svom kontu.