Barcelona se ozbiljno namučila na San Mamesu, ali na kraju proslavila zlata vrijednu pobjedu nad Bilbaom

Nogometaši Barcelone imali su teško gostovanje na San Mamesu kod Athletic Bilbaa u okviru 25. kola španske La Lige, ali su na kraju uspjeli slaviti sa minimalnih 1:0.

U prvom poluvremenu ruku na srce Barcelona je bila bolji rival na terenu, pa su izabranici Xavija Hernandeza u sudačkoj nadoknadi prvog dijela igre upravo stigli i do jedinog pogotka.

Sergio Busquets se upisao među asistente, dok je pogodak postigao često osporavani Raphinha za 1:0, te je Brazilac tako “ušutkao” domaće navijače.

U nastavku je Bilbao krenuo na sve ili ništa, a fenomenalni Ter Stegen je spašavao svoj tim. Svega par minuta prije kraja, Inaki Williams bježi odbrani ‘Blaugrane’ i zabija za poravnanje. Ipak, pogodak je poništen jer je Muniain u početku akcije igrao rukom.

Barcelona je tako došla do zlata vrijedne pobjede čime je zadržala prednost od devet bodova u odnosu na drugoplasirani Real Madrid sa kojim će se suočiti narednog vikenda.