Barcelona teškom mukom savladala Elche na Camp Nou

Izabranici Xavija Hernandeza su u okviru 18. kola španjolske La Lige savladali momčad Elchea rezultatom 3:2.

Već u drugom minutu Barcelona je preko Ferrana Jutgla došla do vodstva, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Do narednog većeg uzbuđenja čekali smo 16 minuta kada je nakon odličnog centaršuta Dembelea, gol postigao Ferran Jutgla i doveo ‘Blaugranu’ u vodstvo.

Poslije samo tri minuta, sjajnu solo akciju u gol je pretvorio Gavi i tako duplirao prednost Barcelone, Španjolac je loptu poslao u donji lijevi kut gola Edgara Badie. Konačan rezultat prvog poluvremena glasio je 2:0.

U 62. minutu susreta Tete Morente sa ruba šesnaesterca pogađa rašlje gola domaćina i vraća Elche u “život”.

Nakon samo jednog minuta stiže izjednačenje i šok za Xavijevu ekipu. Nakon asistencije sjajnog Morentea gol glavom postigao je Pere Milla, Ter Stegen je bio nemoćan.

Pred sami finiš susreta u 85. minutu, pobjednički gol za Katalonce postiže Nico. Sudac je nakon provjere VAR-a ustanovio da nije bilo ofsajda. Konačan rezultat glasio je 3:2.

Momčad Barcelone je ovom pobjedom došla na sedmu poziciju La Lige sa 27 osvojenih bodova na svom kontu, dok je Elche pred zonom ispadanja sa 15 bodova.