Barcelona u gostima ‘demolirala’ Cadiz, utakmicu obilježile jezive scene na tribinama stadiona

Igrači Barcelone večeras su u gostima pobijedili Cadiz sa 4:0 u utakmici petog kola španske La Lige, no susret su obilježile jezive scene s tribina.

U prvom poluvremenu gosti su napadali i tražili svoje šanse, ali je Cadiz pružao sjajan otpor i prvi pogodak pao je tek u drugom dijelu.

Igrao se 55. minut kada su Raphinha i Gavi sjajno kombinovali po desnoj strani, da bi lopta na kraju došla do De Jonga koji je bez većih problema posprema u mrežu za 1:0.

Nakon toga na teren je ušao rezervista Robert Lewandowski kojem je bilo dovoljno svega osam minuta da zabije. Poljak u 65. minutu odbijenu loptu šalje u mrežu Cadiza i duplira vodstvo svog tima.

Tada su svi očekivali kraj i pobjedu Barcelone. Međutim, meč je prekinut zato što je jednom od navijača na tribini pozlilo i trebala mu je hitna ljekarska pomoć. Ljekari su mu se borili za život i sve je trajalo preko pola sata, dok je prema posljednjim informacijama stanje navijača sada stabilno.

Nakon pauze utakmica je nastavljena u 81. minutu, a Barcelona je postigla još dva pogotka. Prvo je u 86. minutu Ansu Fati pogodio za 3:0, da bi konačnih 4:0 postavio Ousmane Dembele u drugom minutu sudačke nadoknade.

Barcelona je preuzela lidersku poziciju La Lige sa 13 bodova, dok Real Madrid ima bod i utakmicu manje u odnosu na rivala. Cadiz je posljednji i jedini tim koji još uvijek nije osvojio niti jedan bod.