Barcelona u posljednjem kolu La Lige razbila Alaves

Nogometaši Barcelone upisali su ubjedljiv trijumf u posljednjem kolu španske La Lige na gostovanju kod Alavesa rezultatom 5:0.

Katalonci su do vodstva došli u 24. minuti susreta, a strijelac je bio Fati. Do dva gola prednosti Barcelona je došla deset minuta kasnije. Asistirao je Puig, a novi pogodak za ekipu s Camp Nou stadiona postigao je Messi.

Prvih 45 minuta završeno je rezultatom 0:3, a nakon asistencije Albe pogodak je postigao Luis Suarez.

U 58. minuti susreta bilo je 4:0 za goste, a strijelac je bio Semedo nakon nove asistencije Puiga. Konačnih 5:0 postavio je svojim drugim pogotkom Messi nakon druge asistencije raspoloženog Albe danas.

Barcelona prvenstvo završava sa 82 osvojena boda i bilansom od 25 pobjeda, sedam remija i šest poraza.