Barcelona u španskom Kupu sasvim očekivano do kraja napunila mrežu Ceute i prošla u narednu fazu takmičenja

Momčad Barcelone večeras je u osmini finala španskog Kupa savladala ekipu Ceute sa visokih 5:0 i tako se domogla naredne faze takmičenja.

Na veliko čudo do prvog pogotka ‘Blaugrane’ čekalo se do 41. minuta, a tada je Raphinha nakon asistencije Kessieja doveo u vodstvo gostujući tim.

U drugom poluvremenu Barcelona je istinski “zaplesala”. Prvo je Lewandowski u 50. minutu duplirao prednost Xavijevog tima, da bi do kraja meča pogađali još Fati u 70., Kessie u 77. te ponovo Lewandowski u 90. minutu za konačnih 5:0.

Za razliku od prošle utakmice u Kupu, izgleda da je španski velikan sada posložio neke stvari u glavi i učio na vlastitim greškama te lako osigurao četvrtinu finala.

Svog rivala u četvrtfinalu Barca će saznati nakon žrijeba, a tamo su se za sada još plasirali Atletico Madrid, Sevilla, Valencia, Osasuna, Real Sociedad i Athletic Bilbao.