Barcelona u teškim vremenskim uslovima osvojila bod na teškom gostovanju kod Seville

Nogometaši Barcelone remizirali su sa Sevillom rezultatom 1:1 u okviru zaostalog 4. kola španske La Lige.

U izuzetno teškim vremenskim uslovima na Ramon Sanchez Pizjuan stadionu u Sevilli domaćin stiže prvi do pogotka iz praktično prve ozbiljnije akcije.

Ivan Rakitić je poslao loptu po zemlji koja je u kaznenom prostoru pronašla Gomeza, a Argentincu nije bilo teško da je pošalje iza leđa Ter Stegena.

Ipak, Barcelona se nije predavala, te je nastavila sa napadima, što se isplatilo u 45. minuti.

Baš kao i Sevilla, gosti su do pogotka, odnosno izjednačenja stigli nakon kornera.

Dembele je sjajnim centaršutem pronašao Arauja koji nebeskim skokom šalje loptu u dalji ugao za konačan rezultat dvoboja.

Gosti nisu iskoristili ni brojčanu nadmoć na terenu nakon crvenog kartona Julesa Koundea u 64. minuti.

Barcelona je ovim bodom napredovala jednu poziciju i sada je sedma sa 28 osvojenih bodova.

Sevilla je ostala na drugoj poziciji La Lige sa deset bodova više od večerašnjeg rivala.