Barcelona ‘uništila’ Valladolid na Nou Campu, Lewandowski nastavlja rešetati mreže u La Ligi

Momčad Barcelone u trećem kolu španske La Lige savladala je Valladolid na svom terenu sa visokih 4:0.

Velika šansa za Barcelonu u 22. minutu utakmice. Dembele projektilom pogađa prečku koja spašava goste. No, spasa za Valladolid samo dvije minute kasnije nije bilo. Lewandowski je ispratio sjajan centaršut Raphinhe i pogodio za 1:0.

Dvije minute prije odlaska na odmor Dembele u ulozi asistenta, a u strijelce se upisuje Pedri i duplira vodstvo domaćih.

Sve se definitivno završilo u 65. minutu susreta, kada Lewandowski postiže nevjerovatan pogodak petom.

Poljak je imao priliku i za hat-trick u drugom minutu sudačke nadoknade. Njegov šut brani Masip, no od prečke se lopta odbija pravo na nogu Roberta koji pogađa za konačnih 4:0.

Barcelona je trenutno na drugom mjestu sa sedam osvojenih bodova, dok Valladolid zastupa 19. poziciju sa samo jednim osvojenim bodom.