Barcelona upisala još jedan kiks i obradovala Gironu i Real Madrid, poražene i ‘Jorgandžije’

Momčad Barcelone upisala je još jedan kiks u La Ligi, ovoga puta u 17. kolu kada je remizirala sa Valencijom rezultatom 1:1.

Nastavljaju se, bar kada je tim ovog renomea u pitanju, loši rezultati. Nakon teškog poraza od Girone u prošlom kolu, pobjedu Blaugrana nije uspjela upisati ni protiv Valencije.

Povela je družina Xavija Hernandeza u 55. minuti kada fantastično proigravanje Raphinhe u pogodak pretvara Felix.

No, radost nije dugo trajala s obzirom da je ništa manje efektan pogodak na drugoj strani postigao Gulliamon.

Igrala se 70. minuta kada je ovaj 23-godišnjak maksimalno iskoristio otvoren prostor u odbrani gostujuće momčadi da postigne vjerovatno najbolji pogodak u dosadašnjoj karijeri.

Ostalo je do kraja 1:1, što znači da Barcelona nakon 17. utakmice zauzima treću poziciju sa 35 bodova, ali i utakmicom manje u odnosu na drugoplasirani Real i prvoplasiranu Gironu. S druge strane, Valencia je 10. momčad La Lige sa 20 osvojenih bodova.

Poraz je upisao Atletico Madrid i to na gostovanju kod Bilbaa rezultatom 2:0, dok je Getafe gostovanje u Sevilli riješio sa visokih 3:0.

Cadiz je sa igračem manje u prvoj utakmici današnjeg programa bio bolji od Granade rezultatom 1:0.